Sołectwo Ełganowo

Utworzono: 17 marzec 2015
Opublikowano Odsłony: 955
Drukuj

Po wyborach 11.02.2015r  sołtysem wsi ponownie został

Pan Maciej Czerwiński

83-042 Ełganowo, ul. Leśna 7

tel. 699-151-255

 

Nowy skład Rady Sołeckiej:

Barbara Zimna 

Tomasz Kwiatek

Marek Kotula

Barbara Surma

Ilona Kwiatek

 

 
Utworzono: 02 sierpień 2012
Opublikowano Odsłony: 1301
Drukuj

 

 

 

 

 

 Poprzedni sołtysi

p. Kolasińska Helena

p. Surma Franciszek

p. Sieniek Wioletta

p. Surma Franciszek

p. Orlikowski Zenon

p. Olszewski Grzegorz

p. Trofimowicz Jan

p. Kusaj Karol

 

 

 

 

Obecny Sołtys i Rada Sołecka

Sołtys:  Maciej Czerwiński, 83-042 Ełganowo, ul. Leśna 7

tel. 699-151-255

 

 

 

Rada Sołecka:
Karol Kusaj, Dawid Torbicki, Tomasz Kwiatek, Janusz Niemczyk, Barbara Surma, Mariusz Olszewski

 

 

Obecny sołtys p. Maciej Czerwiński.

 

 

Ogłoszenia Sołeckie

 

Ogłoszenie Wójta Gminy

 

W piątek, 22-03-2013 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich wszystkich zainteresowanych instalacją systemów fotowoltaicznych - przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej.

 

Systemy te, tzw. systemy PV ze względu na wymogi dyrektyw unijnych oraz umów międzynarodowych, wg których Polska zobowiązała się posiadać 15% udział odnawialnej energii do 2020 roku oraz dzięki wysokiej punktacji ich działania są najbardziej promowanymi spośród wszystkich źródeł energii odnawialnej.

 

Z tego względu już w tym roku udostępnione zostaną środki na wsparcie instalacji paneli fotowoltaicznych w postaci dotacji.

 

Z inicjatywy Wójta Gminy Trąbki Wielkie przedstawiciel firmy greenNet, która współpracując przy tym projekcie z Bankiem Ochrony Środowiska, przedstawi tę ofertę mieszkańcom Gminy.

 

Program spotkania obejmuje:

 

• prezentację poświęconą Odnawialnym Źródłom Energii • przedstawienie wchodzącej w najbliższym czasie Ustawy Feed-in-tariff ( FU) gwarantującej przewidywalność przychodów z inwestycji w odnawialne źródła energii przez ustalony okres czasu, • przedstawienie warunków dotacji do systemów PV z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, • przedstawienie oferty finansowania zakupu Paneli Fotowoltaicznych poprzez kredyty Banku Ochrony Środowiska, • naszkicowanie i przedstawienie założeń modelu biznesowego opartego na idei programu stabilizacji dochodów w obszarach miejsko-wiejskich dzięki zastosowaniu produktów fotowoltaicznych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wzięcia udziału w tym projekcie, który poprzez wspartą dotacjami inwestycję w produkcję ekologicznej energii stwarza możliwość uzyskiwania dodatkowych dochodów.