Wstęp

Opublikowano Odsłony: 1878
Drukuj

Szanowni Państwo !

 

     Historia w życiu narodu czy też społeczności lokalnej jest bardzo ważna, bo to ona rodzi tradycję, system wartości, pamięć o ludziach którzy ją tworzyli. Dlatego też warto o niej pamiętać, bo czas może bezpowrotnie zatrzeć ślady ważnych wydarzeń w kategorii konkretnego człowieka a tym samym społeczności w której żyje.

    Zachęcając Państwa do czytania i przeglądania kronik internetowych Gminy Trąbki Wielkie mam nadzieję wzbudzić nie tylko wspomnienia ale też zachęcić do dalszego tworzenia zapisów rzeczywistej historii w wirtualnym świecie. Te kroniki to zapis w współczesnej internetowej książce do której będzie miał dostęp każdy z każdej części świata.

     Dzisiejsze zdobycze techniki pozwalają na uwiecznienie historii, która jest otwartym rozdziałem i będzie przyrastała wraz z odwagą naszych mieszkańców w dzieleniu się historią swojego życia i lokalnej społeczności.

     Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w tworzenie kroniki internetowej naszej Gminy. Wszystkim mieszkańcom, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą z przeszłości i udostępniali prywatne zbiory zdjęć i dokumentów. Gorąco dziękuję również Panu Radosławowi Mazurkowi, który zrealizował cały projekt z wielkim zaangażowaniem i pasją.

 

Błażej Konkol

Wójt Gminy Trąbki Wielkie

 

 

Gmina Trąbki Wielkie

 


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europa inwestująca w obszary wiejskie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013