Sołectwo Kaczki

Utworzono: 16 maj 2013
Opublikowano Odsłony: 1197
Drukuj

Otworzyli sezon wędkarski 2013

image074

W ramach imprez ph. „Od Sportu do Zdrowia” oraz z okazji obchodów 40 -lecia Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Trąbkach Wielkich na akwenie wodnym J.Gębura w Kaczkach zorganizowane zostały zawody w wędkarstwie spławikowym.

Organizatorem zawodów był zarząd Koła Wędkarskiego PZW 137 „Pstrąg” oraz zarząd GZ LZS z Trąbek Wielkich. W zawodach wystartowało 19 zawodników członków koła oraz mieszkańców gminy Trąbki Wielkie. Sędzią głównym zawodów był sędzia PZW Roman Zielke z którym współpracował prezes koła Zbigniew Łapicki.

image074
Fot. wkempa druga część fotorelacji (kliknąć foto)

Po czterech godzinach zmagań wędkarzy sędzia główny zakończył zawody. Wspólnie ze Zbigniewem Łapickim dokonali ważenia złowionych ryb. Wśród 19 uczestników w zawodach wystartowała Irena Bielawska oraz 4 juniorów. W trakcie ważenia poszczególni wędkarze zgłaszali swoje „olbrzymy” do oceny w konkursie „Na największą złowioną rybę”. Ostateczna klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

I. miejsce Wojciech Wojtowicz Kleszczewo junior 2940 pkt

II. miejsce Bogumił Rogal Trąbki Wielkie 2640 pkt

III. miejsce Janusz Kilas Trąbki Wielkie 1840 pkt

IV. miejsce Irena Bielawska Trąbki Wielkie 1460 pkt

V. miejsce Łukasz Jakubowski Trąbki Wielkie 1160 pkt

VI Miejsce Jerzy Godlewski Trąbki Wielkie 1060 pkt

Pozostali uczestnicy złowili ryb poniżej 1000 pkt , a jeden wędkarzy nie został sklasyfikowany ponieważ nie złowił ani jednej sztuki. Prezes Zbigniew Łapicki łowił ryby pk.

W konkursie na największą rybę wygrał Łukasz Jakubowski. Tym razem do zwycięstwa wystarczyła długość tylko 16,8cm złowionego karasia. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Najlepsza trójka i zwycięzca konkursu na największą rybę otrzymali piękne statuetki, które ufundował prezes GZ LZS w Trąbkach Wielkich. Organizatorzy w podziękowaniu Jerzemu Geburze za udostepnienie akwenu wodnego do przeprowadzenia zawodów wręczyli okazały puchar.

Dekoracji zawodników dokonali Roman Zielke, Jerzy Gebura i Zbigniew Łapicki. Po zakończeniu ceremonii dekoracji i ogłoszeniu oficjalnych wyników zawodów wszyscy uczestnicy zawodów oraz zaproszeni Goście przy ognisku i pieczeniu kiełbasek rozmawiali na temat przebiegu zawodów. Wszyscy stwierdzili, że tym razem nie było brania. Dobre warunki atmosferyczne sprawiły, że czas na łowieniu zleciał wszystkim bardzo szybko i przyjemnie w kontakcie z otaczającą ich przyrodą.

Info i foto wkempa