Sołectwo Kleszczewo

Utworzono: 10 kwiecień 2013
Opublikowano Odsłony: 1051
Drukuj

Koszykarze z Kleszczewa wywalczyli aż II miejsce

fotosy010

7 marca 2013r. w hali sportowej Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich odbyły się IV Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w Koszykówce seniorów.

Tym razem do turnieju zgłosiły się reprezentacje z następujących sołectw; Kleszczewo, Ełganowo i gospodarzy Trąbki Wielkie. Turniej został rozegrany systemem każdym z każdym w czasie 2 x 8 minut. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu przegrała z Ełganowem 8:6 prowadząc przerwy 6:2.Punkty zdobyli; Jakub Marchewicz 4 i Jakub Lewańczyk 2. W drugim meczu nasi koszykarze ponownie ponieśli porażkę tym razem z Kleszczewem 20:11 do przerwy przegrywali 12:6. W tym meczu punkty dla naszej reprezentacji zdobyli; Jakub Marchewicz 7 i Jakub Lewańczyk 4 . W meczu o pierwsze miejsce Ełganowo pokonało Kleszczewo 13:2 prowadząc do przerwy tylko 4:2.

Ostateczna kolejność mistrzostw przedstawia się następująco:

I miejsce Sołectwo Ełganowo kierownik drużyny sołtys Maciej Czerwiński

II miejsce Sołectwo Kleszczewo

III miejsce Sołectwo Trąbki Wielkie

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Artur Leszczyński z Kleszczewa, który rzucił 14 pkt.

Nie udała się naszym zawodnikom obrona tytułu mistrzowskiego wywalczonego w latach 2011 i 2012. Kontuzje i sprawy zawodowe byłych mistrzów spowodowały, że nasza drużyna w porównaniu do lat poprzednich mocno została odmłodzona. W mistrzostwach wystartowała drużyna 5-cio osobowa bez zawodników rezerwowych co też miało wpływ nie bez znaczenia na końcowe wyniki meczów. Mamy nadzieję, że dzisiejsza lekcja wyjdzie młodym koszykarzom na dobre i w przyszłości zaczną wygrywać w mistrzostwach i nie tylko. Tego im życzy sołtys Wioleta Frydrych i członkowie rady sołeckiej. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie; Kamil Dunst, Jakub Marchewicz, Jakub Lewańczyk kap., Maciej Stankiewicz i Grzegorz Wójcik.

Info i foto czł.RS Wiesław Kempa

Dziękujemy p. Wiesławowi Kempie za możliwość udostępnienia relacji na stronie naszego sołectwa.