Sołectwo Kleszczewo

Utworzono: 17 marzec 2014
Opublikowano Odsłony: 1006
Drukuj

21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w warcabach - fotorelacja

21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w warcabach - fotorelacja

W dniu 16 marca br. w świetlicy w Kleszczewie odbyły się 21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w warcabach. Udział w nich wzięły 42 osoby z 7 sołectw. Rywalizowano w 4 kategoriach. Seniorki i seniorzy (r. 1993 i st.), kadetki i kadeci (r. 2000 – 1998) oraz młodziczki i młodzicy (r. 2001 i mł.) rozegrali po 7 rund. Do Mistrzostw zgłosili się także: jeden junior i dwie juniorki (r. 1997 – 1994). Każde z nich rozegrało więc tylko po dwa pojedynki.

Najlepszym warcabistą Gminy Trąbki Wielkie został Sebastian Zielke (na zdjęciu) z Kleszczewa. Zdobył on komplet punktów pokonując: Michała Zarzecznego, Romana Zielke, Anitę Zielke, Łukasza Surmę, Stanisława Czerwa, Barbarę Surmę i Mariusza Górskiego. O drugim miejscu zadecydował ostatni mecz w 7. rundzie, kiedy to Michał Zarzeczny z Gołębiewa Wielkiego pokonał Romana Zielke z Kleszczewa. Wygrał on jeszcze ze Stanisławem Czerw, Krzysztofem Peplińskim, Mariuszem Górskim, Barbarą Surma, a przegrał tylko z Mistrzem i z … Dominiką Peplińską. Roman Zielke stracił punkty także w meczu ze swoim synem, a pół punktu ze Stanisławem Czerw. Pokonał zaś Krzysztofa i Kamila Peplińskich, swoją córkę oraz Ewę Selka. Wśród pań najlepszą okazała się siostra Sebastiana Zielke – Anita, która przegrała z ojcem i bratem oraz z Łukaszem Surmą, ale wygrała z Barbarą Surmą oraz rodziną Peplińskich: Krzysztofem, Dominiką i Kamilem. Drugie miejsce zajęła Dominika Peplińska z Domachowa, która uzyskała tyle samo punktów. Wygrała 4 mecze: z Agnieszką i Mariuszem Górskimi, Michałem Zarzecznym i Krzysztofem Peplińskim, a przegrała z Anitą Zielke, Barbarą Surmą i Stanisławem Czerw. Trzecie miejsce uzyskała Barbara Surma z Ełganowa, która wygrała z Janem Selka, synem Łukaszem i Dominiką Peplińską, a przegrała z Anitą i Sebastianem Zielke, Michałem Zarzecznym i Ewą Selka. Najlepszą juniorką została Aleksandra Zajączkowska z Ełganowa. Aby zająć pierwsze miejsce wystarczyło jej pokonać Dominikę Surmę i zremisować z Tomaszem Zarzecznym.

Ten ostatni został najlepszym juniorem mimo, że nie wygrał żadnego meczu. Stało się tak ponieważ był jedynym juniorem, który zgłosił się do turnieju, a oprócz remisu z Aleksandrą Zajączkowską przegrał jeszcze z Dominiką Surmą. 14 osób rywalizowało w kategorii kadetek i kadetów. Najwięcej punktów zdobył Paweł Ziemann z Kleszczewa, który nie przegrał żadnego meczu, tylko dwa zremisował: z Kamilem Kula i Dariuszem Zajączkowskim, a wygrał z Wiktorią Czerw, Wojciechem Wójtowiczem, Adrianem Grulkowskim i Hubertem Hałunem. Po 4,5 pkt zdobyli Dariusz Zajączkowski z Ełganowa i Wojciech Wójtowicz z Kleszczewa, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Wśród kadetek zwyciężyła Wiktoria Czerw z Gołębiewa Wielkiego. Zanotowała ona 2 porażki (z Pawłem Ziemann i Dariuszem Zajączkowskim) i 4 wygrane (z Karoliną Kwiatek, Darią Leszczyńską, Wojciechem Wojtowiczem i Adrianem Grulkowskim). Do drugiego i trzeciego miejsca wystarczyło w tej kategorii zdobycie 2,5 pkt. Wywalczyły te miejsca: Karolina Kwiatek (Ełganowo) i Daria Leszczyńska (Kleszczewo).

W najmłodszej kategorii od początku było wiadomo, że liczyć się będą dwie zawodniczki: Helena Górska z Trąbek Małych i Dominika Kempa z Trąbek Wielkich. Wygrały one pierwsze trzy mecze, a w czwartym spotkały się przy jednej planszy. Lepsza okazała się Helena. Wydawało się wtedy, ze zajmie już bez problemów pierwsze miejsce, ale w kolejnej rundzie zremisowała z Janem Czerwińskim, a w następnej przegrała z Teresą Żukowską. Przed ostatnią rundą miała więc 4,5 pkt, a Dominika, która wygrała dwa mecze już…5. Jednak w 7. rundzie Helena bez problemów pokonała Dominika Zarzecznego, a Dominika nieoczekiwanie przegrała z Nikolą Grzębską. Ostateczna kolejność była więc następująca: Helena Górska, Dominika Kempa i Nikola Grzębska z Gołębiewa Wielkiego. Wśród chłopców zwyciężył Jan Czerwiński z Ełganowa, który w ogólnej klasyfikacji zdobył 4,5 pkt i zajął 5. miejsce. Drugie miejsce zajął Krystian Majewski z Kleszczewa (3,5 pkt i 6. miejsce), a trzecie Denis Leszczyński z Kleszczewa (3,0 pkt i 8 miejsce).

Najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była 7-letnia Justyna Górska z Trąbek Małych, która dopiero w dniu zawodów poznała zasady gry w warcaby, a mimo to nie przegrała wszystkich partii. W klasyfikacji drużynowej liczyły się tylko trzy ekipy: Ełganowa, Gołębiewa Wielkiego i Kleszczewa. Obstawiły one sześć spośród ośmiu kategorii. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyli gospodarze, czyli Sołectwo Kleszczewo, które minimalnie, bo o 1 punkt wyprzedziło Sołectwo Ełganowo. Trzecie miejsce zapewniło sobie Sołectwo Gołębiewo Wielkie.

Wyniki: 21. Mistrzostwa Gminy Trąbki Wielkie w warcabach 16.03.2014 r., Kleszczewo, świetlica

Młodziczki i młodzicy (r. 2001 i mł.)  

1. Helena Górska (Trąbki Małe) – 5,5 pkt  

2. Dominika Kempa (Trąbki Wielkie) – 5,0 pkt  

3. Nikola Grzębska (Gołębiewo Wielkie) – 5,0 pkt  

4. Teresa Żukowska (Trąbki Wielkie) – 5,0 pkt  

5. Jan Czerwiński (Ełganowo) – 4,5 pkt  

6. Patrycja Leszczyńska (Kleszczewo) – 3,5 pkt  

7. Krystian Majewski (Kleszczewo) – 3,5 pkt  

8. Denis Leszczyński (Kleszczewo) – 3,0 pkt  

9. Dominik Zarzeczny (Gołębiewo Wielkie) – 3,0 pkt

10. Lucjan Kalinowski (Kleszczewo) – 2,5 pkt

11. Justyna Górska (Trąbki Małe) – 1,5 pkt

 

Kadetki i kadeci (r. 2000 – 1998)

1. Paweł Ziemann (Kleszczewo) – 6,0 pkt

2. Wiktoria Czerw (Gołębiewo Wielkie) – 5,0 pkt

3. Dariusz Zajączkowski (Ełganowo) – 4,5 pkt

4. Wojciech Wójtowicz (Kleszczewo) – 4,5 pkt

5. Adrian Grulkowski (Pawłowo) – 4,0 pkt

6. Kamil Kula (Kleszczewo) – 4,0 pkt

7. Hubert Hałun (Trąbki Wielkie) – 4,0 pkt

8. Damian Schroeder (Gołębiewo Wielkie) – 3,5 pkt

9. Julian Górski (Trąbki Małe) – 3,0 pkt

10. Jakub Pepliński (Domachowo) – 3,0 pkt

11. Karolina Kwiatek (Ełganowo) – 2,5 pkt

12. Daria Leszczyńska (Kleszczewo) – 2,5 pkt

13. Michał Baka (Domachowo) – 2,0 pkt

14. Agata Baka (Domachowo) – 0,5 pkt

 

Juniorki i juniorzy (r. 1997 – 1994)

1. Aleksandra Zajaczkowska (Ełganowo) – 1,5 pkt

2. Dominika Surma (Ełganowo) – 1,0 pkt

3. Tomasz Zarzeczny (Gołębiewo Wielkie) – 0,5 pkt

 

Seniorki i seniorzy (r. 1993 i st.)  

1. Sebastian Zielke (Kleszczewo) – 7,0 pkt  

2. Michał Zarzeczny (Gołebiewo Wielkie) – 5,0 pkt  

3. Roman Zielke (Kleszczewo) – 4,5 pkt  

4. Anita Zielke (Kleszczewo) – 4,0 pkt  

5. Łukasz Surma (Ełganowo) – 4,0 pkt  

6. Dominika Peplińska (Domachowo) – 4,0 pkt  

7. Stanisław Czerw (Gołębiewo Wielkie) – 3,5 pkt  

8. Barbara Surma (Ełganowo) – 3,0 pkt  

9. Mariusz Górski (Trąbki Małe) – 3,0 pkt

10. Kamil Pepliński (Domachowo) – 3,0 pkt

11. Ewa Selka (Kleszczewo) – 3,0 pkt

12. Agnieszka Górska (Trąbki Małe) – 2,0 pkt

13. Jan Selka (Kleszczewo) – 2,0 pkt

14. Krzysztof Pepliński (Domachowo) – 1,0 pkt

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Kleszczewo – 163 pkt

2. Ełganowo – 162 pkt

3. Gołębiewo Wielkie – 156 pkt

4. Trąbki Małe – 94 pkt

5. Domachowo – 89 pkt

6. Trąbki Wielkie – 49 pkt

7. Pawłowo – 24 pkt

 

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja indywidualna do klasyfikacji drużynowej

Klasyfikacja drużynowa

Wykaz imprez własnych

Klasyfikacja Współzawodnictwa Sołectw

 

Info GOKSiR
foto Anita Zielke