Sołectwo Kleszczewo

Utworzono: 18 maj 2014
Opublikowano Odsłony: 1148
Drukuj

Wojciech Wójtowicz z Kleszczewa wygrywa zawody wędkarskie juniorów o Puchar Prezesa Romana Zielke z GZ LZS

17 maja 2014 zawodami wędkarskimi dla juniorów o Puchar Prezesa Romana Zielke z Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Trąbkach wielkich zainaugurowany został VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w gminie Trąbki Wielkie.


Druga część fotorelacji

Organizatorem zawodów byli GZ LZS i GOKSiR w Trąbkach Wielkich przy wsparciu wójta Błażeja Konkola i Jerzego Gębury sołtysa z sołectwa Kaczki. Zawody zostały rozegrane na akwenie wodnym J.Gębura w Kaczkach.

Prezes GZ LZS Roman Zielke otwierając zawody serdecznie powitał przybyłych młodych zawodników i ich opiekunów. Przedstawił regulamin i zasady rozgrywania zawodów .Życzył wszystkim udanych łowów miłego pobytu i przestrzegania zasad fair play. Następnie zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk .Po tej części oficjalnej zawodnicy przeszli na wylosowane stanowiska. W zawodach wystartowało 13 zawodników. Po piętnastu minutach przygotowań stanowisk do zawodów, sędzia główny zawodów Roman Zielke dał sygnałem do rozpoczęcia zawodów. W trakcie trwania zawodów uczestników odwiedził ks. Bolesław Antoniów. Interesował się złowionymi rybami oraz rozmawiał z młodymi uczestnikami na tematy wędkarskie . Po czterech godzinnych zmaganiach sportowych sędzia zakończył zawody. Komisja sędziowska w składzie Roman Zielke, Marek Bławat ,Jerzy Gębura i

Krzysztof Groszek dokonała przeważenia i oceny złowionych ryb.

Kiedy komisja ustalała ostateczne wyniki i przygotowała ceremonię ogłoszenia wyników, wręczenia, pucharu, dyplomów i nagród uczestnicy przy ognisku smażyli kiełbaski. Apetyt i humor młodym wędkarzom dopisywał.

Po przerwie na konsumpcję sędzia główny Roman Zielke przystąpił do ogłoszenia wyników zawodów i ceremonii wręczenia nagród. Nagrody wręczał Jerzy Gębura sołtys Kaczek -właściciel akwenu wodnego i sponsor poczęstunku.

I miejsce Wójtowicz Wojciech Kleszczewo 2125 pkt. Puchar Prezesa GZ LZS

II miejsce Groszek Klaudiusz Trąbki Małe 1300 pkt.

III miejsce Koza Wojciech Zła Wieś 970 pkt.

IV miejsce Bonk Tomasz Trąbki Małe 588 pkt.

V miejsce Bławat Michał Zła Wieś 505 pkt.

VI miejsce Wasyna Damian Trąbki Wielkie 460 pkt.

VII miejsce Bąk Daniel Trąbki Wielkie 455 pkt. (pk)

VIII miejsce Bąk Piotr Trąbki Wielkie 315 pkt

IX miejsce Hałun Hubert Trąbki Wielkie 300 pkt.

X miejsce Niedżiwiecki Fabian Trąbki Wielkie 260 pkt.

XI miejsce Piotr Megger Trąbki Wielkie 200 pkt.

XII miejsce Paweł Bąk Trąbki Wielkie 100 pkt. ( pk)

XIII Miejsce Stanisław Żukowski Trąbki Wielkie 99 pkt.

II. Konkurs na największą złowioną rybę o nagrodę Wójta Gminy Trąbki Wielkie

I miejsce Bonk Tomasz Trąbki Małe płoć 21,5 cm - nagroda Wójta Gminy Trąbki W. - kołowrotek

II miejsce Bławat Michał Zła Wieś 18 cm Wasyna Damian Trąbki Wielkie 18 cm. nagroda Wójta gminy Trąbki Wielkie kołowrotek

III. miejsce Bąk Daniel Trąbki Wielkie 17,5 cm. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe - sprzęt wędkarski oraz katalogi wędkarskie.

Ciekawostki z zawodów; pierwsza rybkę już w pierwszej minucie startu złowił Fabian Niedźwiecki, a najmłodszym uczestnikiem zawodów był Staś Żukowski lat 7 z Trąbek Wielkich. Wśród ryb złowionych były japonki, płocie i biały karaś - japoniec. Na zakończenie organizator o sędzia zawodów Roman Zielke podziękował wszystkim za przestrzeganie regulaminu zawodów i sportowe zachowanie w trakcie zawodów. Wspólnie z sołtysem Jerzy Gęburą poinformowali ,że kolejne odbędą się w okresie wakacji 2014,która to informacje młodzi adepci tej dyscypliny sportowej przyjęli z zadowoleniem. Roman Zielke zakończył zawody wypowiadając formułą "Uważam zawody o puchar prezesa GZ LZS w Trąbkach Wielkich za zamknięte".

info i foto wkempa