Sołectwo Mierzeszyn

Utworzono: 19 marzec 2015
Opublikowano Odsłony: 938
Drukuj

 Po wyborach 04.03.2015r. sołtysem ponownie została

Pani Irena Kuchnowska

ul. Wolności 33, 83-041 Mierzeszyn

tel. 58 682-80-89, 727-653-312

 

Nowy skład Rady Sołeckiej:

Mariusz Czerwiński

Paulina Papis

Marek Leszka

Dariusz Kiełczykowski

Ewelina Kraińska

Piotr Gajewski

 

 
Utworzono: 02 sierpień 2012
Opublikowano Odsłony: 936
Drukuj

 

 

 

 

 

Poprzedni sołtysi 

p. Klinkosz Stanisław

p. Mundrzyński Tadeusz

p. Rojkiewicz Jan

p. Lewandowska Rita

 

 

 

 

Obecny Sołtys i Rada Sołecka

Sołtys: Kuchnowska Irena, 83-041 Mierzeszyn, ul. Wolności 33,

tel. 58 682-80-89 / 727-653-312

 

Rada Sołecka:
Anna Kolaska, Ewa Papis, Barbara Moroz, Maciej Dyks, Michał Battrucas, Aleksander Banasik

 

 

 

Ogłoszenia Sołeckie

 

 

Sołtys - p. Irena Kuchnowska informuje

 

10 kwietnia 2013 r. odbędzie się Intronizacja Relikwii Jana Pawła II, Poświęcenie Krzyża Mierzeszyńskiego oraz Bierzmowanie Młodzieży. Wszystkie uroczystości rozpoczną się o godzinie 17.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mierzeszynie. Na uroczystości przybędzie arcybiskup Słwaoj Leszek Głódź i księża dekanatu.

 

 

Sołtys - p. Irena Kuchnowska informuje

 

Między 10-24 kwietnia 2013 roku z powodu wyjazdu panią sołtys Irenę Kuchnowską zastępuje Rada Sołecka

 

 

 

 

Ogłoszenie Wójta Gminy

 

W piątek, 22-03-2013 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich wszystkich zainteresowanych instalacją systemów fotowoltaicznych - przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej.

 

Systemy te, tzw. systemy PV ze względu na wymogi dyrektyw unijnych oraz umów międzynarodowych, wg których Polska zobowiązała się posiadać 15% udział odnawialnej energii do 2020 roku oraz dzięki wysokiej punktacji ich działania są najbardziej promowanymi spośród wszystkich źródeł energii odnawialnej.

 

Z tego względu już w tym roku udostępnione zostaną środki na wsparcie instalacji paneli fotowoltaicznych w postaci dotacji.

 

Z inicjatywy Wójta Gminy Trąbki Wielkie przedstawiciel firmy greenNet, która współpracując przy tym projekcie z Bankiem Ochrony Środowiska, przedstawi tę ofertę mieszkańcom Gminy.

 

Program spotkania obejmuje:

 

• prezentację poświęconą Odnawialnym Źródłom Energii • przedstawienie wchodzącej w najbliższym czasie Ustawy Feed-in-tariff ( FU) gwarantującej przewidywalność przychodów z inwestycji w odnawialne źródła energii przez ustalony okres czasu, • przedstawienie warunków dotacji do systemów PV z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, • przedstawienie oferty finansowania zakupu Paneli Fotowoltaicznych poprzez kredyty Banku Ochrony Środowiska, • naszkicowanie i przedstawienie założeń modelu biznesowego opartego na idei programu stabilizacji dochodów w obszarach miejsko-wiejskich dzięki zastosowaniu produktów fotowoltaicznych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wzięcia udziału w tym projekcie, który poprzez wspartą dotacjami inwestycję w produkcję ekologicznej energii stwarza możliwość uzyskiwania dodatkowych dochodów.