Sołectwo Warcz

Utworzono: 02 sierpień 2012
Opublikowano Odsłony: 813
Drukuj

 

 

 

 

 

Poprzedni sołtysi 

p. Wenta Brunon

p. Gwóźdź Krystyna

p. Klepacz Krzysztof

p. Budzyński Ryszard

 

 

Obecny Sołtys i Rada Sołecka

Sołtys: Artur Dobrowolski, 83-041 Mierzeszyn, Warcz 24,

tel. 500-039-608

 

Rada Sołecka:
Wajsbrot Marzena, Andrzej Czaja, Zdzisław Koziełło

 

 

 

Ogłoszenia Sołeckie

 

 

Uwaga Mieszkańcy !!!

 

W związku z licznymi próbami kradzieży w naszej miejscowości proszę o nie wpuszczanie na swoje posesje jak i do domostw osób Państwu nieznanych oraz podejrzanych.

 

Z relacji mieszkańców powyżsi złodzieje poruszają się samochodami marki BMW(kolor siwy) , Opel Omega( kolor ciemny granatowy) na tablicach obcokrajowych . Z moich ustaleń wynika iż są to samochody wersji angielskiej( żółty kolor tła).

 

Na ogół są to zorganizowane grupy stosujące różne metody próby odwrócenia naszej uwagi( próbują nam sprzedać garnki,narzędzie, proszą o szklankę wody itp.) . Głównie są co to osoby pochodzące z Rumuni oraz cyganie .

 

Z poważaniem Sołtys Artur Dobrowolski

 

 

Ogłoszenie Wójta Gminy

 

W piątek, 22-03-2013 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich wszystkich zainteresowanych instalacją systemów fotowoltaicznych - przeznaczonych do uzyskiwania energii elektrycznej z energii słonecznej.

 

Systemy te, tzw. systemy PV ze względu na wymogi dyrektyw unijnych oraz umów międzynarodowych, wg których Polska zobowiązała się posiadać 15% udział odnawialnej energii do 2020 roku oraz dzięki wysokiej punktacji ich działania są najbardziej promowanymi spośród wszystkich źródeł energii odnawialnej.

 

Z tego względu już w tym roku udostępnione zostaną środki na wsparcie instalacji paneli fotowoltaicznych w postaci dotacji.

 

Z inicjatywy Wójta Gminy Trąbki Wielkie przedstawiciel firmy greenNet, która współpracując przy tym projekcie z Bankiem Ochrony Środowiska, przedstawi tę ofertę mieszkańcom Gminy.

 

Program spotkania obejmuje:

 

• prezentację poświęconą Odnawialnym Źródłom Energii • przedstawienie wchodzącej w najbliższym czasie Ustawy Feed-in-tariff ( FU) gwarantującej przewidywalność przychodów z inwestycji w odnawialne źródła energii przez ustalony okres czasu, • przedstawienie warunków dotacji do systemów PV z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, • przedstawienie oferty finansowania zakupu Paneli Fotowoltaicznych poprzez kredyty Banku Ochrony Środowiska, • naszkicowanie i przedstawienie założeń modelu biznesowego opartego na idei programu stabilizacji dochodów w obszarach miejsko-wiejskich dzięki zastosowaniu produktów fotowoltaicznych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją wzięcia udziału w tym projekcie, który poprzez wspartą dotacjami inwestycję w produkcję ekologicznej energii stwarza możliwość uzyskiwania dodatkowych dochodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Utworzono: 31 marzec 2015
Opublikowano Odsłony: 641
Drukuj

 Po wyborach 10.12.2014r. sołtysem  został

Pani Paweł Kłosiński

83-041 Mierzeszyn, Warcz 15

tel. 507-929-142

 

Nowy skład Rady Sołeckiej:

Patrycja Kuduk

Anna Masełbas

Tomasz Budzyński

Roman Kolka