Sołectwo Zła Wieś

Utworzono: 31 sierpień 2012
Opublikowano Odsłony: 970
Drukuj

filip-bukowicz

Filip Bukowicz #13
Data ur. 05.04.2002
Mieszkaniec Złej Wsi
Uczeń 3 klasy szkoły im Marii Kownackiej w Kłodawie
Zawodnik motocrossowy w klasie MX65, reprezentujący barwy klubu KM WISŁA Chełmno
Prowadzi w klasyfikacji generalnej w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej, wygrał z kompletem punktów, zwyciężając wszystkie wyścigi, tegoroczną edycję zawodów o Puchar Polski z finałem w Sochaczewie. W klasyfikacji generalnej międzynarodowych mistrzostw Polski jest drugi, za dwa lata starszym zawodnikiem z Dani Markusem Petersenem.
W rodzinie Filipa motocrossowa pasja przechodziła z pokolenia na pokolenie:
"Zabawę w Motocross zaczął w latach sześćdziesiątych mój dziadek Tadeusz Bukowicz. Był wówczas jednym z czołowych zawodników w Polsce. Miał na swoim koncie wiele tytułów, a nawet zaliczył kilka startów w Mistrzostwach Świata.
Dziadek zaraził tą "nieuleczalną chorobą’’ mojego tatę, który też jakiś czas startował, zaliczył parę wizyt na „pudle”, ale i też parę w gipsowni.
Nie miałem wyjścia, zostałem zapakowany na Yamahę PW 50 w wieku pięciu lat. Na początku była to bardzo luźna zabawa z tatą. W 2009 roku dostałem KTM 50. Rozpoczęły się regularne treningi pod okiem trenera Pana Mirosława Kowalskiego.
W 2010r wystartowałem w pierwszych w moim życiu prawdziwych zawodach. Jechałem wówczas KTM 65. Pierwszy sezon zakończyłem na 13. miejscu w MP .
W 2011r. w wolnych chwilach pomagał mi w treningach Pan Maciej Zdunek, który pokazał mi naprawdę dużo fajnych sztuczek w technice jazdy na motocyklu, na koniec sezonu byłem już siódmy. Pod koniec sezonu 2011 trafiłem pod skrzydło trenera Pana Marcina Wójcika i wtedy dopiero zaczęła się „ostra jadka” na treningach.
Trener jest bardzo wymagający i rzadko chwali, lecz dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu ludzi sezon 2012 zaczął się dla mnie całkiem nieźle.
Przede mną jeszcze bardzo dużo pracy, ale jestem dobrej myśli.
Pasja mojego dziadka i taty spowodowały, że motocross stał się moim hobby. Dzięki temu, że spróbowałem, dziś jeżdżę po torach całego kraju, a w przyszłości może nawet świata."

Filip już w najbliższy weekend (7-8 lipca) wystartuje w Strykowie koło Łodzi w kolejnej eliminacji mistrzostw Polski!
Zachęcamy do odwiedzenia profilu Filipa w serwisie Facebook: http://www.facebook.com/FilipBukowicz